Okolí

Apartmány Kačenka

Jizerské hory jsou ideálním místem pro zimní sporty jako je lyžování, snowboarding, běžky a na své si samozřejmě přijdou i malé děti, které mohou vyvádět na bobech, sáňkách, stavět sněhuláky apod. I v zimně si někteří horlivci neodpustí romantickou nebo zdravotní zimní procházku. Vleky a sjezdovky se nacházejí nedaleko od Apartmánů Kačenka – 1km Severák, 3km Špičák a 12km Harrachov

Sjezdovka
01.

Ski areály Tanvaldský Špičák, Severák, Bedřichov, Černá říčka, Harrachov a Kořenov

Lyžování v Jizerkách na 17 km sjezdovek, 21 vlecích, 2 lanovkách a 3 SUNKID pohyblivých kobercích. Lyžařské školy, půjčovny a servis.

02.

Albrechtice v Jizerských horách

Obec Albrechtice v Jizerských horách se nachází v Libereckém kraji nedaleko města Tanvald. Jsme obec s bohatou historií, která sahá až do roku 1670. V současné době je hlavním lákadlem pro návštěvu naší obce turistický ruch. Tanvaldský Špičák je největší lyžařské středisko v Jizerských horách a na Mariánské Hoře najdete nástupní místo na Jizerskou magistrálu. V létě si můžete vychutnávat pěší turistiku i cykloturistiku po Jizerských horách. V obci žije více jak 300 trvalých obyvatel a dále chalupáři, kteří k nám přechodně dojíždějí trávit volný čas.
Albrechtice

Tipy na výlety

  • Jezy na Bílé Desné – soustava jezů pod Protrženou přehradou.
  • Mariánskohorské schody – spojují obec s nedalekou Mariánskou horou. Podle pověsti je zbudovali sami skláři, aby si zkrátili cestu z práce.
  • Protržená přehrada – pozůstatky přehrady, která se 18. září 1916 protrhla. O život tehdy přišlo 62 lidí.
  • Souš – osada na říčce Černé Desné je uváděna poprvé r. 1755. V l. 1912-15 musela zčásti ustoupit přehradě, která dnes slouží jako zdroj pitné vody. Sypaná hráz je 364 m dlouhá a 21 m vysoká.
  • Šumburk – obec na levém břehu Desné a Kamenice, poprvé uváděna r. 1611. Kostel sv. Františka z Assisi z let 1900-1903.
  • Tanvald – průmyslové město na soutoku Desné a Kamenice. V Horním Tanvaldě původně rokokový kostel sv. Petra a Pavla z l. 1787-89, přestavěný o sto let později.
  • Terezínka – skalní vyhlídka nad Tanvaldem, zpřístupněná r. 1853 schody a zábradlím. Starší jméno vyhlídky je Šouf, dnešní název připomíná manželku tanvaldského továrníka Mayera, který vyhlídku nechal na svoje náklady vybudovat.
  • Vodopády na Černé Desné – řada vodopádů pod přehradou Souš
Jizerské hory